Superb ! Consilierii au luat banii alocați de Mitulețu pentru mese festive și i-au alocat pentru cadourile copiilor !
![Superb ! Consilierii au luat banii alocați de Mitulețu pentru mese festive și i-au alocat pentru cadourile copiilor !](https://ziaruldecalafat.ro/uploads/images/2023/11/image_750x_65660f6f19a72.jpg)
Jale mare și durere . In sedința de astăzi , majoritatea consilierilor locali au luat banii de la mesele festive și de protocol ale primarului Mitulețu și i-au alocat pentru cadourile copiilor . Mare supărare pe Mitulețu că a rămas fără bani de protocol . În speță , consilierii locali au majorat valoarea cadourilor pentru copii de la 33 la 50 de lei , cu banii pe care Mitulețu voia să îi folosească pe mese festive și alte cheltuieli electorale . Felicitări !