![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td7/1.5/16/2757.png)
Mituletu blochează activitatea spitalului. “ Să nu se plătească salariile, să nu se mai cumpere medicamente, să nu se mai facă analize și computer tomograf” .
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1.5/16/203c.png)
În desfășurarea activității economice a unei instituții este necesară viza de control financiar preventiv. Aceasta este acordată unei persoane desemnate de manager și aprobată de primar. Dacă până de curând primarul a aprobat aceleași persoane pentru viza de control financiar preventiv, activitatea
desfășurându-se fără probleme, acum refuză cu desăvârșire, pe principiul clasic lui: dacă merge spitalul prost Doru câștiga voturi, așa gândește el. În momentul de față după ce a refuzat în 2 rânduri propunerile managerului, și desemnat ilegal o persona apropriata intereselor lui de a bloca activitatea, spitalul se afla în situația de a nu putea acorda salariile, de a nu putea cumpăra medicamente și materiale necesare pentru efectuarea analizelor medicale si a computer tomografului, ca să nu mai vorbim de investițiile de 44 de miliarde din banii economisiți de spital și încă 24 miliarde finanțați de ministerul sănătății.
![❗️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td7/1.5/16/2757.png)
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1.5/16/203c.png)
Dacă, în goana după voturi, nu a avut nici o remușcare să lase orașul în beznă, plin de câini și de țânțari, ce mai contează viețile și sănătatea omului, scuza e aceeași - NU IO, OPOZIȚIA E DE VINĂ, orice numai voturi să fie!
Eforturile sale sunt din păcate sprijinite si de câteva persoane din spital , dornice de funcții și care sunt în ceea ce a mai rămas din echipa lui Mitulețu .