Reducerea de taxe propusa de catre PSD Calafat scoasa de pe ordinea de zi de catre primar
![Reducerea de taxe propusa de catre PSD Calafat scoasa de pe ordinea de zi de catre primar](https://ziaruldecalafat.ro/uploads/images/2021/10/image_750x_61690ee084d96.jpg)
Amplasat în centrul comunei pe un teren al primăriei cu care este în parteneriat, magazinul va avea tot personalul angajat din rândul tinerilor din localitate.
Motivatia primarului a fost ca multi consilieri au societati comerciale si ar fi in conflict de interese . In aceeasi logica inseamna ca nu pot vota nici impozitele pentru persoane fizice pentru ca toti sunt persoane fizice :)))))) . De altfel nicaieri unde asemenea facilitati au fost acordate , consilierii nu au fost impiedicati sa voteze pe motivul ca detin firme cu activitati economice .