Home / Sport / Dunarea Calafat masacrata la Cetate : Tractorul Cetate-Dunarea Calafat 6-1 !

Dunarea Calafat masacrata la Cetate : Tractorul Cetate-Dunarea Calafat 6-1 !

Pe stadionul din Cetate s-au intalnit sambata dimineata echipele Tractorul Cetate si Dunarea Calafat, intr-o partida contand pentru etapa a 12 a din Liga a 4 a Dolj.
La capatul celor 90 de minute de joc, formatia gazda a castigat cu categoricul scor de 6-1 !
Pentru gazde au marcat : Sarbu min.2 si 71,Dumbrava min.7,Vasilica min.20,60 si 69.
Oaspetii au inscris prin Gibelan in min.68.
A fost o partida in care jucatorii de la Tractorul au dat totul pe teren, dominand jocul de la un capat la altul.Asa cum am anticipat in avancronica acestei intalniri, rivalitatea dintre cele doua echipe a iesit si astazi in evidenta.Jucatorii de la Tractorul ,,au pus osul la bataie,, pentru a castiga aceasta intalnire, in timp ce adversarii lor au jucat crispat pe toata durata intalnirii !

In prima parte a acestei dispute gazdele au dominat teritorial, conducand deja in min.20 cu scorul de 3-0 ! Calafetenii nu au avut in prima repriza nici o faza notabila la poarta gazdelor.

In repriza a doua jocul s-a mai echilibrat, insa cei care au  marcat mai multe goluri au fost tot cei de la Tractorul,inscriind de trei ori, in schimb ce oaspetii au marcat doar golul de onoare !
A fost o infrangere severa suferita de jucatorii de la Dunarea Calafat, care au prins astazi o zi nefasta.
Miercuri calafetenii au tot un meci greu,intalnind acasa Vanatorul Desa, in timp ce Tractorul Cetate joaca la Vela,avand prima sansa in a castiga intalnirea.

TRACTORUL CETATE-DUNAREA CALAFAT 6-1

min.2 1-0 SARBU-la prima actiune agazdelor, mingea ajunge la Sarbu care suteaza puternic si deschide scorul
min.7 2-0 DUMBRAVA-inscrie din lovitura libera de la 16 metri,latreal stanga, in coltul lung al portii calafetene
min.20 3-0 VASILICA-patrunde vijelios pe stanga, suteaza si inscrie golul trei
min.60 4-0 VASILICA-suteaza puternic de la 17 metri pe centrul portii,portarul nu reuseste sa pareze balonul care intra in poarta
min.68 4-1 GIBELAN-reduce din handicap, inscriind din lovitura libera de la 22 de metri
min.69 5-1 VASILICA-suteaza puternic de la 18 metri in coltul din stanga
min.71 6-1 SARBU-inscrie ultimul gol al partidei cu un sut din partea dreapta, balonul poposind in coltul lung al portii calafetene