Fiul lui Gica Popescu a debutat pentru Viitorul Constanta !

0
    271

Viitorul a câștigat amicalul cu Ferencvaros (liderul din Ungaria), scor 2-1. A fost prima victorie în 2019 pentru fosta campioană a României, aflată în cantonament în Turcia.

Voduț a deschis scorul după un sfert de oră, iar puștiul Pitu a făcut 2-0, în minutul 70.

Cu 10 minute înainte de final, Hagi l-a introdus in teren  pe Nicholas Popescu, fiul lui Gică Popescu, care si-a facut debutul la Viitorul Constanta !

Fostul căpitan al Barcelonei a urmărit meciul alături de Rotariu si Rivaldinho.

Viitorul, echipa de start în prima repriză: Buzbuchi – Boboc, Țîru, Mladen, De Nooijer – Vînă, Băluță, Vl. Achim – I. Hagi, Voduț, Casap
    Viitorul, echipa de start în repriza a doua: Cojocaru – Ciobanu, Ghiță, Kuipers, Neciu – Tîrcoveanu, P. Iacob, Artean – Houri, Drăguș, A. Pitu